HOME

Narozeninovou sezonu vsetínského hokeje vizuálně zastřešuje speciální výroční logo, se kterým se budou fanoušci setkávat celý soutěžní ročník 2019/2020. Ten symbolicky odstartoval křest nových dresů na Vsackém Cábu. V rámci hesla Spolu za Vsetín se na jednu z hlavních dominant Vsetínských vrchů vydali společně hokejisté, činovníci klubu i fanoušci zelenožlutých barev. „Nové dresy se mi moc líbí a věřím, že nám přinesou štěstí. Třeba v nich v sezoně také dojdeme až na vrchol,“ uvedl kapitán mužstva Vít Jonák.

První školní den, to je významný milník pro děti i jejich rodiče. Vsetínští hokejisté proto v pondělí 2. září zavítali do základních škol, aby prvňáčky přivítali v lavicích. Hráči dětem popřáli hodně štěstí v nové životní etapě, zavzpomínali na svá školní léta a také rozdali řadu dárků včetně plakátů, rozvrhů hodin či psacích pomůcek.

Poslední možnost setkat se s hokejisty VHK před startem nové sezony měli fanoušci v pátek 6. září na Dolním náměstí ve Vsetíně. V rámci festivalu Valašské záření si děti i dospělí mohli již od rána společně s hráči A-týmu a trenéry vyzkoušet střelbu na hokejovou branku nebo navštívit stánek s fanshopem. Zápasový kolotoč se roztočí ve středu 11. září domácím utkáním proti Frýdku-Místku. „Fanoušci se v průběhu vybraných domácích zápasů mohou těšit na připomínku bohaté osmdesátileté historie našeho klubu. Ať už to budou utkání ve speciálních dresech nebo doprovodné aktivity přímo na stadionu,“ doplnil Daniel Tobola.

Od soboty 14. září až do 24. listopadu pak mohou zájemci navštívit výstavu s názvem „80 let vsetínského hokeje“ na vsetínském zámku. Pořádá ji Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s VHK. Výstava nabídne procházku vsetínskou hokejovou historií, cenné relikvie, medaile, poháry, historické dresy či dosud nezveřejněné archivní fotografie a videomateriál. „Nápad uspořádat ji vznikl před dvěma lety, kdy jsme v Mramorovém sále zámku děkovali partnerům klubu za uplynulou sezonu. Interiér zámku se nám líbil, stejně jako stávající výstavy a expozice. Věděli jsme, že se blíží výročí 80 let od založení klubu. Kontaktoval jsem kurátora Pavla Mašláně z Muzea regionu Valašsko, jemuž se nápad také líbil, a ihned jsme se pustili do práce. Rád bych poděkoval Muzeu regionu Valašsko za skvělou spolupráci, stejně tak děkujeme lidem, kteří nám poskytli své archivní materiály a různé cenné artefakty. Jsem přesvědčen, že výstava se bude líbit, a to nejen našim fanouškům,“ řekl předseda klubu Libor Forch.

V průběhu podzimu se mohou příznivci klubu těšit i na kroniku a limitovanou edici kartiček legend vsetínského hokeje, sérii rozhovorů s klubovými legendami či sérii vybraných utkání ve speciálních dresech. Samozřejmostí je narozeninová kolekce ve fanshopu s tričky, šálami či puky. Za zlevněné vstupné pak mohou hokejové zápasy navštívit studenti. Držitelé karty ISIC budou mít každé utkání na stání za 80,- Kč. Kartu ISIC je možné získat již na základní škole.

Další aktivity a jejich harmonogram klub včas zveřejní na svých webových stránkách www.hc-vsetin.cz a také na novém narozeninovém webu www.vsetin80.cz.

věděli jste, že…
Nejlepším střelcem historie vsetínského hokeje je Jiří Dopita? Urostlý centr nasázel v zelenožlutém dresu celkem 175 branek. Druhé místo patří Jiřímu Dubovi se 155 zásahy, na třetí příčku historického žebříčku se prostřílel Michal Tomek se 135 góly.
věděli jste, že…
Na Valašsko dorazil 23. ledna 1942 k exhibičnímu utkání legendární tým LTC Praha, který tehdy platil za možná nejlepší celek Evropy? Hvězdy Josef Maleček nebo Vladimír Zábrodský ukázaly svoji třídu a před dvěma tisícovkami diváků vyhrály vysoko 22:2.
věděli jste, že…
Nejúspěšnější sezona vsetínských hokejistů byla 1955/1956? Valaši tehdy vyhráli všech deset utkání krajského přeboru. Naopak nejméně úspěšný byl divizní ročník 1949/1950, v němž ztratili všech pět zápasů, z toho jeden bez boje kontumačně.
věděli jste, že…
Dvakrát v historii absolvovali Vsetínští dva zápasy v jednom dni? Poprvé se tak stalo 1. ledna 1940, kdy se utkali s Hranicemi (1:3) a Frenštátem (3:0). Podruhé pak 29. prosince téhož roku, kdy remizovali s Valašským Meziříčím 2:2 a zdolali Hranice 3:1.
věděli jste, že…
Na jaře 1988 pořádal Vsetín spolu s Olomoucí, Přerovem a Frýdkem-Místkem ME juniorů do 18 let? Na Lapači se tehdy proháněli Roman Turek, Robert Reichel, ale i Pavel Bure či Teemu Selänne, jenž dokonce opanoval kanadské bodování turnaje.
věděli jste, že…
Na jaře 1988 pořádal Vsetín spolu s Olomoucí, Přerovem a Frýdkem-Místkem ME juniorů do 18 let? Na Lapači se tehdy proháněli Roman Turek, Robert Reichel, ale i Pavel Bure či Teemu Selänne, jenž dokonce opanoval kanadské bodování turnaje.
věděli jste, že…
Nejvyšší vítězství zaznamenali hokejisté Vsetína 15. února 1968, kdy doma v krajském přeboru porazili Malé Hoštice 21:4? Naopak nejvyšší porážkou skončil jejich duel v Ostravě 1. února 1970. Místnímu celku VŽKG tehdy v rámci I. NHL podlehli 2:17.
věděli jste, že…
Nejvíce vstřelených branek v jednom utkání za Vsetín mají na svědomí bratři Sousedíkovi? V duelu s KČT Lazy 6. ledna 1946 nastřílel starší Josef osm gólů. Mladší Jaroslav zaznamenal sedm branek v utkání proti Veselí nad Moravou 16. ledna 1953.
věděli jste, že…
Tři hráči získali se Vsetínem všech šest extraligových titulů? Jsou jimi Ivo Pešat, Alexej Jaškin a Roman Stantien. Blízko byl i Jan Srdínko, jenž ale v sezoně 1994/1995 sehrál za Valachy jediné utkání. Reálný podíl tak má až na dalších pěti vsetínských zlatech.
věděli jste, že…
Nejvíce utkání sehráli Valaši v prvoligové sezoně 2018/2019? Bylo jich celkem 68. Naopak pouze jediný zápas kvůli slabé zimě odehráli vsetínští hokejisté v divizním ročníku 1947/1948.
věděli jste, že…
Ikonická střecha sedlovitého tvaru Zimního stadionu na Lapači byla dokončena v roce 1982? Prvním mistrovským utkáním na zastřešeném stadionu bylo utkání krajského přeboru mezi Vsetínem a Orlovou 31. října 1982, které Valaši vyhráli vysoko 10:4.
věděli jste, že…
Deset zápasů Vsetína skončilo v kolonce „nedohrané“? Většinou pro nezpůsobilý led, hustý déšť či inzultaci rozhodčího soupeřem. V Hodoníně 17. února 1990 dokonce Valaši na protest proti výkonu sudích opustili led. Utkání bylo kontumováno.
věděli jste, že…
Extraligové utkání Vsetína s Pardubicemi 9. ledna 2007 znamenalo historický milník lotyšského i vsetínského hokeje? Na ledě se v zelenožlutém dresu objevili hned čtyři Lotyši: Lauris Darzinš, Armands Berzinš, Guntis Galvinš a Janis Andersons.
věděli jste, že…
Historicky prvním vítězem Ceny Tomáše Zelenky za sezonu 2018/2019 se stal Luboš Rob ml.? Útočník Vsetína ovládl bodování Chance ligy (39+26), zároveň byl nejlepším střelcem základní části. Jeho 39 gólů bylo druhým nejlepším počinem v historii soutěže.
previous arrow
next arrow
Slider